FAJNA AKADEMIA

Jak dzieci (i rodzice) uczą się z wykorzystaniem nowych technologii?

Organizatorzy: Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z T-Mobile
Termin: najbliższe spotkanie online odbędzie się 3 października (sobota) o godzinie 10.00

 

Zapisy trwają do 1.10. (czwartek) do godz. 17:00

 

O FAJNEJ AKADEMII

Zajęcia prowadzone w ramach Fajnej Akademii dają możliwość rozwijania kreatywności, czerpania wiedzy od doświadczonych mentorów oraz uczenia się nowych, pożytecznych umiejętności przydatnych w edukacji. To doskonały sposób na kontakt z innymi uczestnikami zajęć - interaktywność, wymianę poglądów, pokazywanie swoich prac. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach dzieci mogą rozwijać swoje technologiczne pasje, a rodzice mają pewność, że ich pociechy efektywnie spędzają czas i zdobywają wiedzę od profesjonalistów.

 
Przymusowe siedzenie w domu może być doskonałą okazją do tego, żeby wskazać dzieciom właściwy kierunek wykorzystania nowych technologii w edukacji. Podczas zajęć stawiamy na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie - dzięki takiemu podejściu dzieci czują, że współtworzą warsztaty i mają wpływ na ich przebieg, a to jeszcze bardziej motywuje je do działania i dzielenia się swoimi pomysłami.

Joanna Pawlak z Fundacji CoderDojo Polska

 

Czego w zasadzie będziemy się uczyć? Pokażemy Waszym dzieciom i Wam, jak wykorzystać różne narzędzia do uczenia się. Będą to nowe technologie zestawione z tradycyjnymi, ale bardzo skutecznymi sposobami na przyswajanie wiedzy. Uwaga! Fajna Akademia to nie szkoła on-line! Ma tu być fajnie, a na zajęcia zapraszamy fajne dzieciaki i ich fajnych rodziców. Tak, to ważne, rodzice, podobnie jak na zajęciach CoderDojo towarzyszą dzieciom w zdobywaniu wiedzy. Może przy okazji sami się czegoś nauczą?

 

WAŻNE! Zajęcia Fajnej Akademii to nie są zajęcia z programowania! Pokazujemy narzędzia przydatne w samodzielnym uczeniu się, przygotowaniu do zajęć w domu i prezentacji swoich prac w szkole lub on-line. No i trochę też się bawimy! W końcu spotykamy się w weekend.

 

Jak zapisać się na zajęcia?

Zapisy prowadzone są za pomocą poniższego formularza.

 

Zapisy trwają do 5 czerwca (piątek) do godz. 12:00.

Jak się zapisać? Kliknijcie w przycisk powyżej, ale zanim to zrobicie, zastanówcie się, dlaczego chcecie wziąć udział? W formularzu, który jest pod tym przyciskiem najważniejsze jest właśnie to pytanie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na specyfikę interaktywnych zajęć on-line, ale nie jest to ostatni termin - wkrótce pojawi się informacja o pozostałych datach spotkań.

 

Program:

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 i 11-12 lat i będą prowadzone w podziale na grupy wiekowe.

Harmonogram godzinowy:
10.00-11.00 część I
11.00-11.15 przerwa
11.15.-12.15 część II
12.15-12.30 przerwa
12.30–13.00 podsumowanie

 

O FUNDACJI CODERDOJO

Inicjatywa CoderDojo pochodzi z Irlandii, a w Polsce jest obecna już od siedmiu lat. Fundacja CoderDojo, poprzez organizację bezpłatnych warsztatów kodowania, kształci dzieci, młodzież i dorosłych w dziedzinie programowania oraz kompetencji służących do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Celem tych działań jest rozwój technologicznych talentów, nauczenie młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy.