EDUHAKERZY

Jak dzieci (i rodzice) uczą się z wykorzystaniem nowych technologii?

Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z ING Bankiem Śląskim
Termin: sprawdź w swoim dojo

 

O EDUHAKERKACH I EDUHAKERACH

Jako rodzic możesz mieć wrażenie, że Twoje dziecko spędza mnóstwo czasu "bez sensu" przy komputerze. Szczególnie tej jesieni. Możesz też uważać, że ta nauka przez komputer to nie jest prawdziwa nauka. I że w ogóle ten system nauczania od-line nie działa. Właśnie tak myślisz? OK, szanujemy Twoje zdanie i proponujemy: shakujmy ten system! Zapiszcie się na warsztaty, na których dowiecie się, jak spędzać czas przy komputerze "z sensem". Czyli w zasadzie jak? Tak, żeby się czegoś nauczyć i przy tym dobrze bawić.

 
Przymusowe siedzenie w domu może być doskonałą okazją do tego, żeby wskazać dzieciom właściwy kierunek wykorzystania nowych technologii w edukacji. Podczas zajęć stawiamy na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie - dzięki takiemu podejściu dzieci czują, że współtworzą warsztaty i mają wpływ na ich przebieg, a to jeszcze bardziej motywuje je do działania i dzielenia się swoimi pomysłami.

Joanna Pawlak z Fundacji CoderDojo Polska

 

Czego w zasadzie będziemy się uczyć? Pokażemy Waszym dzieciom i Wam, jak wykorzystać różne narzędzia do uczenia się. Będą to nowe technologie zestawione z tradycyjnymi, ale bardzo skutecznymi sposobami na przyswajanie wiedzy. Uwaga! EduHakerzy to nie szkoła on-line! W programie przewidziana jest dobra zabawa, ale nie jesteśmy samolubni i nie rezerwujemy dobrej zabawy dla najmłodszych, więc na zajęcia zapraszamy dzieciaki i ich rodziców. Tak, to ważne, rodzice, podobnie jak na zajęciach CoderDojo towarzyszą dzieciom w zdobywaniu wiedzy. Może przy okazji sami się czegoś nauczą?

 

WAŻNE! Spotkanie EduHakerów to nie są zajęcia z programowania! Pokazujemy narzędzia przydatne w samodzielnym uczeniu się, przygotowaniu do zajęć w domu i prezentacji swoich prac w szkole lub on-line. No i trochę też się bawimy! W końcu spotykamy się w weekend.

 

Program:

Zajęcia on-line są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 i 11-12 lat i będą prowadzone w podziale na grupy wiekowe. Zajęcia trwają 2 x 40 minut, z przerwą. Na komputerze - ze sprawną kamerką i mikrofonem! - nie trzeba nic instalować, wszystkie narzędzia wykorzystywane podczas zajęć sa dostępne on-line. Spotkanie jest bezpłatne.

 

O FUNDACJI CODERDOJO

Inicjatywa CoderDojo pochodzi z Irlandii, a w Polsce jest obecna już od siedmiu lat. Fundacja CoderDojo, poprzez organizację bezpłatnych warsztatów kodowania, kształci dzieci, młodzież i dorosłych w dziedzinie programowania oraz kompetencji służących do kreatywnego wykorzystywania nowych technologii na co dzień. Celem tych działań jest rozwój technologicznych talentów, nauczenie młodych ludzi nieszablonowego myślenia i współpracy.