Kim jesteśmy?

Kilka słów o fundacji Coder Dojo

 

Działamy w całej Polsce!

CoderDojo to ogólnopolska społeczność pasjonatów nowych technologii. Pierwsze polskie dojo powstało w Zambrowie w 2013 roku. Inicjatorem i prezesem fundacji jest Kamil Sijko. Obecnie w kraju działają 22 kluby koderskie pod auspicjami fundacji.
CoderDojo to miejsce rozwoju talentów technologicznych (programowanie, modelowanie, grafika, druk 3D) dla dzieci i nastolatków. Zajęcia odbywają się z dala od szkoły, często w salach udostępnianych przez firmy IT. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a do społeczności może dołączyć każdy, kto chce zostać uczniem lub mentorem CoderDojo.

 

A wszystko zaczęło się w Irlandii

CoderDojo Irlandia (Główna fundacja ) Polska jest autonomiczną częścią globalnej Fundacji CoderDojo, założonej przez Jamesa Wheltona na początku 2013 roku. Fundacja ma na celu wspierać nowe i istniejące placówki CoderDojo na całym świecie poprzez wymianę doświadczeń, dostarczanie zasobów i narzędzi potrzebnych do realizacji wizji. By każde dziecko na świecie posiadało możliwość do nauki korzystania z nowych technologii i programowania. Główna fundacja Coder Dojo co roku organizuje dwa duże wydarzenia: DojoCon dla mentorów oraz Coolest Projects dla uczestników, gdzie każdy ma szansę pokazać swój projekt, nad którym pracował.

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć Coder Dojo!

Jak? Możliwości jest całe mnóstwo.

1. Dołącz do nas!


2. Wesprzyj nas!


3. Like!

Czym jest Coder Dojo według założyciela fundacji?