SuperDojo 2018 za nami! Działo się!

Już od trzech lat jednym z największych wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania jest SuperDojo – spotkanie ninja i mentorów z całej Polski. Także w tym roku zorganizowaliśmy tę imprezę wspólnie z T-Mobile i 20 października ponad 350 osób wzięło udział w SuperDojo 2018.

superdojo2018 - główna sala

Spotkaliśmy się w siedzibie T-Mobile, w Warszawie przy ulicy Marynarskiej 12. SuperDojo to ogólnopolski zjazd ninja, mentorów i rodziców, którzy w ciągu roku, co sobotę spotykają się w 22 dojo w całym kraju. W tym roku zgromadziło się tu ponad 350 osób. Warsztaty, prezentacje najciekawszych projektów Fundacji oraz mnóstwo rozmów, wymiany pomysłów i dyskusji wypełniły cały dzień. Szczególnie mocno oblegane były warsztaty – niektórzy siedzieli nawet na podłodze, byle tylko zmieścić się w sali i chłonąć wiedzę! Ninja dowiedzieli się do czego dorośli wykorzystują w pracy klocki LEGO, pod okiem fachowca poznawali budowę laptopów –  rozkręcali je i sprawdzali, czy nadal działają (Nie róbcie tego w domu!). Były warsztaty dla DJ-ów, którzy dowiedzieli się, jak montować dźwięki i jak je legalnie pozyskać z internetu. Młodzi filmowcy poznawali tajniki montażu obrazów. Były się zajęcia z wykorzystaniem szablonu HTML5 oraz CSS, wprowadzenie do aplikacji Kubernetes, microbity, projektowanie staroegipskich piramid w 3D, tworzenie gier, a nawet wizyta w stacji kosmicznej. Działo się!

superdojo2018 - drukarki 3D firmy Skriware

Podczas otwarcia SuperDojo, 12 laureatów konkursu Fajne Granty T-Mobile 2018 odebrało drukarki 3D Skriware 2, dzięki którym przez najbliższe miesiące będą realizowali swoje projekty. Startując do programu we wnioskach grantowych musieli opisać w jaki sposób wykorzystają druk 3D w edukacji. Zwycięskie pomysły są naprawdę niezwykłe i na pewno będziemy zaglądać do nich i inspirować się tym, co robią. Śledźcie nasze aktualności, a teraz zajrzyjcie na super.coderdojo.org.pl, żeby zobaczyć co działo się w sobotę. Jesteście na zdjęciach? Oglądajcie i … do zobaczenia!

superdojo2018 - zdjęcie mentorów obecnych na wydarzeniu