SuperDojo 2018!

A gdyby tak zorganizować wydarzenie, w którym uczestniczyłyby wszystkie Dojo z Polski? Każdy chętny ninja, mentor i zaangażowany rodzic? Jak to zorganizować? Transport, wyżywienie, przestrzeń. Niesamowicie duża ilość pracy logistycznej, a zespół Fundacji nieduży…

Czasem duże rzeczy dzieją się niespodziewanie. Tak było, z pierwszym SuperDojo 2016. Chęć wspólnego działania, odrobina szczęścia i duża otwartość na realizację szalonych pomysłów doprowadziły do tego, że pomysł został zrealizowany po raz pierwszy dwa lata temu. 22 października 2016 wszyscy wspólnie na koniec dnia powiedzieliśmy: „udało się”. Ponad 300 dzieci z każdego Dojo w Polsce, w jednym miejscu w Warszawie, wspólnie brało udział w pierwszym SuperDojo.

Nie minął rok, a my po raz drugi przystąpiliśmy do realizacji projektu. Z większym bagażem doświadczeń, ale realizacja wcale nie okazała się łatwiejsza. Teraz możemy to powiedzieć: do ostatniego dnia pracowaliśmy nad dopinaniem szczegółów. I znów to zrobiliśmy! Radość była tym większa, że w SuperDojo, oprócz społeczności CoderDojo, uczestniczyli świetni goście: laureaci konkursu grantowego, który organizowaliśmy.

Hasłem imprezy była #inspiracja, a inspirował się każdy od każdego. Słuchaliśmy prezentacji laureatów Fajnych Grantów o realizacji ich projektów, opowieści ekipy, która uczestniczyła w Coolest Projects w Dublinie i kilku odważnych ninja, którzy zaprezentowali swoje projekty. W całkiem sporej przestrzeni Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego T-Mobile działo się mnóstwo rzeczy na raz: na otwartej scenie wystąpienia, prezentacje, w mniejszych salach warsztaty… Właśnie! Wypada napisać o tym, jak w ogóle wygląda SuperDojo. W ramach wydarzenia nasi mentorzy z całej Polski przygotowują specjalne warsztaty z różnych ciekawych technologii. Można wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez mentorów z drugiego końca Polski i poznać coś, czego nie ma w Waszym dojo. Jest też przestrzeń do dyskusji, kodowania w grupach, wymiany doświadczeń.

W tym roku kolejny raz podjęliśmy się wyzwania organizacji SuperDojo, które jest jednym z największych wydarzeń w ramach #CodeWeek i odbędzie się 20 października. Tegorocznym tematem przewodnim są #innowacje. Tak jak w poprzednich edycjach do zgłoszeń zapraszamy wszystkich ninja, którzy uczestniczą w zajęciach CoderDojo w swoim mieście.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie SuperDojo. Zapisy trwają tylko do 30 września!

SuperDojo odbędzie się w Warszawie i jest możliwe dzięki wsparciu firmy T-Mobile Polska.