Minecraft nie jest już tylko grą

Wszyscy znamy grę, która swoją niecodzienną formą podbiła serca wielu graczy. Wyróżniła się światem gry opartym na sześciennych blokach o wątpliwej grafice. Czy to ten aspekt gry stał za jej sukcesem ? Zdecydowanie było to co innego. Przestrzeń do budowy ograniczona tylko przez wyobraźnię.

minecraft

Nic dziwnego więc, że w czasach kiedy nauka przez technologię staje się coraz popularniejsza. Studio TeacherGaming postanowiło stworzyć wraz z nauczycielami specjalną wersję do nauki MinecraftEdu. Popularność starszego brata pozwoliła dotrzeć do 7 000 klas w ponad 40 krajach. Dlatego też kwestią czasu było kiedy obecny wydawca Minecraft’a zainteresuje się edukacyjną wersją gry.

Z obecnych działań Microsoftu możemy się spodziewać, że mają naprawdę duże plany na rozwój marki. Wykupienie Minecrafta w 2014 roku za 2,5 miliarda dolarów było tylko pierwszym  krokiem do promowania zastosowań gry na naprawdę wielką skalę.

Minecraft Education Edition bo taką nazwę będzie nosiła edycja wypuszczona przez firmę po wykupieniu MinecraftEdu ma zostać już udostępniona tego lata początkowo w wersji próbnej, a następnie w abonamencie 5$ za rok.

W CoderDojo już pewnego czasu korzystamy z Minecrafta w wersji PiEdition, do rozszerzania wiedzy naszych ninja w zakresie projektowania przestrzennego, matematyki oraz przede wszystkim programowania.

W naszych zasobach znajdziesz początkowe kroki do samodzielnej nauki.