Jedziemy na Coolest Project Award do Dublina!

Grupa młodych pasjonatów z gliwickiego CoderDojo z opiekunem i mentorem – Darkiem Nowakiem zamierza podbić świat swoimi projektami podczas konkursu Coolest Project 2017. Konkurs ten odbędzie się 17 czerwca w Dublinie w Royal Dublin Society. Dzieci z całego świata zaprezentują swoje najlepsze projekty z zakresu nowych technologii.

Nasi ninja: Ania, Kinga, Bartek, Rafał, Marcin i Kuba będą brać udział w konkursie w dwóch kategoriach – sprzęt oraz aplikacja internetowa. Podczas konkursu nasi młodzi uczestnicy zaprezentują robota samodzielnie grającego o nazwie Robo Magic Flute oraz stronę internetową, która pozwoli na komunikację z nim i przesyłanie do niego kolejnych utworów muzycznych. Młodzi inżynierowie ciężko pracowali na ten sukces przez ostatnie kilka miesięcy. Poznawali fizykę, elektronikę, matematykę i informatykę. Wszystko po to by w końcowym efekcie ich robot mógł zagrać swoją pierwszą melodię. Cały wyjazd nie miał by miejsca gdyby nie wsparcie sponsorów, którzy pomogli sfinansować wyjazd do Irlandii – firmie SAP z siedzibą w Gliwicach oraz Fundacji CoderDojo.

CoderDojo z Gliwic na co dzień zajmuje się budowaniem i programowaniem robotów, tworzeniem gier komputerowych, projektowaniem grafiki oraz stron internetowych. Mentorzy motywują młodych ludzi do działania i tworzenia, a nie tylko biernego wykorzystywania istniejących już narzędzi i elektroniki.

Trzymajcie za nich kciuki.