Informacje dot. RODO.

Jak się nazywa najpopularniejszy celebryta ostatniego tygodnia? Tak, to właśnie RODO. Trudno nie zauważyć, że dziś zaczynają obowiązywać przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych osobowych. Co my na to?

Fundacja CoderDojo Polska od początku swego istnienia, idąc z duchem ogólnoświatowej inicjatywy CoderDojo stara się działać bez otoczki biurokracji i formalności. W zasadzie w Fundacji funkcjonują dwa kluczowe dokumenty: zgoda rodzica na udział dziecka w zajęciach i porozumienie wolontariackie Mentora. W ramach tych dwóch dokumentów otrzymujemy dane osobowe, które służą wyłącznie do celów komunikacji z Rodzicami (zgoda) i ubezpieczenia wolontariuszy (porozumienie).

Osoby, które dołączą do CoderDojo – w charakterze Ninja lub Mentora – po 25.05.2018 otrzymają te dokumenty w zmienionym kształcie, a tych, którzy mają je już podpisane uprzejmie informujemy, że:

  1. administratorem danych osobowych jest Fundacja CoderDojo Polska z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 181B;
  2. dane mogą być przetwarzane w celu komunikacji z Fundacją CoderDojo Polska oraz w sprawach związanych z prowadzoną przez Fundację działalnością;
  3. Fundacja nie udostępnia danych osobowych podmiotom trzecim;
  4. dane są przechowywane wyłącznie do końca bieżącego roku szkolnego, a udzielone dobrowolnie zgody mogą być cofnięte w każdym momencie.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: dane@coderdojo.org.pl.