Zapraszamy do beta-testów aplikacji “Kino Zambrów”

Szanowni! Dziś wielki dzień dla naszego Dojo – upubliczniamy wyniki naszej wielotygodniowej pracy – aplikację o nazwie “Kino Zambrów” do beta-testów

Co trzeba zrobić, żeby pobrać aplikację?

  1. Mieć telefon lub tablet pracujący pod kontrolą systemu Android w wersji przynajmniej Android 2.3.3 (Gingerbread)
  2. Ściągnąć z adresu Kino Zambrów (CoderDojo) naszą aplikację i zainstalować ją.

Jak działa nasza aplikacja?

Na razie jest stosunkowo prosta: po uruchomieniu ściąga z internetu najświeższe informacje o repertuarze kina i wyświetla je chronologicznie, ale odfiltrowując te seanse, które już się odbyły. W przypadku każdego seansu podana jest jego data i godzina, w przypadku seansów, które wyświetlane są “dziś” pojawia się również informacja o tym ile godzin/minut pozostało do filmu.

Po kliknięciu dowolnego tytułu wyświetla się drugi ekran, na którym można zobaczyć plakat filmu oraz jego opis. Aplikacja umożliwia wybranie numeru telefonu do kasy (w celu rezerwacji) oraz wyszukanie zapowiedzi filmu (trailera).

Ale, ale… this is… CODERDOJO!

Ale to nie wszystko. Jesteśmy CoderDojo, a to zobowiązuje:

  1. Po pierwsze aplikacja jest open-source, tzn. każdy z Was może zobaczyć jak wygląda od  rodka – wystarczy wejść na nasz profil na portalu GitHub: https://github.com/CoderDojoPL/KinoZam – każdy może też ściągnąć sobie kod na dysk i próbować coś w nim zmodyfikować – spróbujcie, to nie jest takie trudne! 🙂
  2. Po drugie każdy może zgłaszać pomysły na nowe funkcje oraz ewentualne błędy na stronie https://coderdojo.uservoice.com/ – naprawdę mocno zachęcamy – to od Was zależy jak ta aplikacja się rozwinie!
  3. Każdy, absolutnie każdy może przyjść na nasze spotkania i zacząć uczyć się programować – również na platformę Android. Możecie wziąć czynny udział w rozwoju tej aplikacji!

Instalujcie!