W Zambrowie rozpoczyna się rekrutacja do projektu “Śmigacz”

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej budowy robota! Uczestnicy zambrowskiego CoderDojo postanowili połączyć zdalnie-sterowany samochód-zabawkę z komputerem RaspberryPi. Praca została podzielona na cztery zespoły – można dołączyć do każdego z nich, a w każdym nauczyć się świetnych rzeczy.

  1. Zespół sprzętowy będzie dbał o to, żeby RaspberryPi (model A), czyli miniaturowy komputer połączyć z samochodem (przy pomocy rozszerzenia Sparkfun RaspiRobot). Praca w tej grupie nauczy Cię pracować z systemem Linux (na RaspberryPi działa specjalna dystrybucja Debiana), wykorzystywać sprzęt (do RaspberryPi chcemy dołożyć Wi-Fi i kamerę HD) oraz programować (Python, Bash)
  2. Zespół “nadwozie” zajmie się zaprojektowaniem obudowy robota w programie DesignSpark Mechanical, a potem wydrukuje ją na drukarce 3D. Ostatnim krokiem będzie zaprojektowanie malowania obudowy i pomalowanie jej. Dzięki pracy w tym zespole nauczysz się obsługi oprogramowania CAD i przygotowania obiektów do druku 3D
  3. Zespół interfejs www zajmie się zaprojektowaniem serwisu internetowego, który pozwoli sterować robotem – będzie odbierał informacje z jego czujników (m.in. kamery HD) i wyświetlał je użytkownikowi, a w druga stronę wysyłał komendy (co robić ma robot). W rezultacie użytkownik serwisu będzie miał wrażenie, że gra w wyścigową grę komputerową… tyle, że będzie się to działo naprawdę! 🙂 Dzięki pracy w tym zespole nauczycsz się projektowania serwisów internetowych oraz podstaw języka Ruby.
  4. Zespół interfejs mobilny zajmie się budową aplikacji na system Android służącej do obsługi naszego robota. Nauczysz się programowania w Java oraz pracy w Android Studio.

Do każdego z zespołów może dołączyć osoba o dowolnym poziomie umiejętności, wymagane są tylko otwarta głowa i chęć do współpracy 🙂 Przybywajcie na zajęcia 1 i 8 marca 2014 do zambrowskiego MOKu (sala konferencyjna, na górze) przy ul. Wyszyńskiego 2!

Ale to nie jedyna opcja! Jeśli mieszkasz poza Zambrowem, a jesteś zainteresowany – nic straconego! Poszukujemy zarówno mentorów, jak i uczestników z poza naszego miasta – spróbujemy współpracować i uczyć się przez internet – tak, jak dzieje się to w wielu firmach związanych z nowymi technologiami.