Fundacja CoderDojo nominowana do Żubrów 2013

Organizatorzy darmowych lekcji programowania dla dzieci zostali zgłoszeni jako kandydaci do corocznej nagrody burmistrza Zambrowa

 

Robią to, co lubią. Robią to dla innych. Robią to w Zambrowie –założyciele fundacji CoderDojo są jednymi z kandydatów do nagrody burmistrza w kategorii działalność społeczna i charytatywna. „Żubry” są przyznawane co roku za wybitne osiągnięcia i promowanie miasta.
A młoda inicjatywa osiągnięcia już ma. Dzięki prezesowi fundacji Kamilowi Sijko i wiceprezesowi Łukaszowi Dziedziulowi każde chętne dziecko z Zambrowa może w grupie uczyć się programowania. Wystarczy, że przyniesie własny komputer. Idea inicjatywy CoderDojo jest prosta – wspieranie dzieci w uczeniu się tego, czego chcą. Bo to młodzi programiści sami wyznaczają sobie edukacyjne cele. – Jeśli chcą programować roboty, to właśnie tego pod okiem mentorów się uczą – mówi Kamil Sijko. – A trzeba przyznać, że są już w tym całkiem nieźli. Niedawno swoje umiejętności uczniom z wielu szkół z Polski prezentowali w Centrum Nauki “Kopernik” w Warszawie. Na zajęcia CoderDojo można przyjść w Zambrowie, ale też w Warszawie i Gliwicach, bo fundacja wciąż rozszerza swoją działalność.

Fundacja CoderDojo została już wcześniej doceniona przez Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, która przyznała jej tytuł „Inicjatywa Roku”. Zambrowska inicjatywa została też zgłoszona do akcji Banku BPH, TVN o Onet.pl – „Zwykły Bohater”.

Dziękujemy pracownikom i dyrekcji zambrowskiego MOKu za dotychczasowe wsparcie i zgłoszenie do “Żubrów”! 🙂